Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Usługi · 09/03/2023

Upadłość konsumencka – czy będzie to sposób na wyjście z długów

Z różnego rodzaju kredytów i pożyczek miało okazję skorzystać wiele osób w naszym kraju. Jednak z różnych powodów czasami przestają one takie pożyczki spłacać, co doprowadza do sporych komplikacji w ich życiu. Szczególnie w przypadku instytucji finansowych i parabanków bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do dużych kwot, zaczynają się też czynności egzekucyjne i komornicze.

Jeśli taka sytuacja utrzymuje się przez parę miesięcy i dana osoba nie ma szansy na spłacenie posiadanych długów, to wnioskować może o upadłość konsumencką. Możliwość taka w naszym kraju się pojawiła w roku 2009, co niejednej osobie dało szansę na wrócenie do unormowanego życia. Żeby była możliwość skorzystania z takiego rozwiązania, to przede wszystkim trzeba być osobą fizyczną nieprowadzącą własnej firmy. Dodatkowo w przepisach jest określone, że okres niespłacania swoich długów powinien wynosić co najmniej trzy miesiące, i wówczas można myśleć o wypełnieniu wniosku.

Wniosek taki składa się do rejonowego sądu, który sprawdza szczegółowo całą sytuację dłużnika i decyduje, co z tym dalej zrobić. W wielu przypadkach wniosek nie zostanie zaakceptowany, ale w części dłużnik dostanie szansę na zredukowanie lub nawet całkowite umorzenie posiadanych długów. Duże znaczenie będzie tu też miała przyczyna wystąpienia problemów, jeśli do niej się przyczyniło niedbalstwo lub celowe działanie, to wtedy decyzja będzie odmowna. Sporo na ten temat znaleźć można w internecie, wystarczy w wyszukiwarce podać hasło adwokat upadłość konsumencka i przeglądnąć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY