Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Budownictwo, Przemysł · 02/12/2023

Wykończenie wnętrz – do czego można wykorzystać korek

Projektanci wnętrz cały czas poszukują nowych wykończeniowych materiałów, za pomocą których mogliby realizować swoje wizje i pomysły. W ostatnich czasach coraz bardziej popularny staje się korek, i to z paru różnych przyczyn. Tak naprawdę korek jest doskonale znany wszystkim miłośnikom szampana i wina, ponieważ to nim właśnie są zamykane butelki. Lecz kora z dębów rosnących w południowej Europie ma tak ciekawe parametry, że jest znacznie wszechstronniej wykorzystywana. Niezwykle popularne stają się w ostatnich czasach na przykład wykładziny korkowe.

Po pierwsze bardzo elegancko i ładnie one wyglądają, do wyboru jest wiele najróżniejszych faktur i kolorów, dzięki czemu każdy mógł będzie coś ciekawego dla siebie dobrać. Ale warto zwrócić także swoją uwagę na parametry użytkowe, a te nad wyraz dobrze się przedstawiają. Korek jako materiał naturalny zapewnia we wnętrzu przyjemny mikroklimat, świetnie też chroni przed nadmiarem wilgoci i rozwijaniem się grzybów i pleśni. Równocześnie ściany pokryte tym materiałem mają dużą odporność na wodę i zabrudzenia.

Niezwykle interesująco też się prezentują listwy wykonane z korka, które kładzie się w narożnikach pomiędzy podłogą a ścianą. A jeżeli ktoś będzie chciał, to może również pod panele czy deski zastosować podkłady korkowe, cechujące się dużą wytrzymałością i elastycznością. Dużo informacji w temacie korka, jak też sklepów oferujących produkty wykonane z tego właśnie materiału znaleźć można w internecie, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce słów gumo korek.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY