Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Zdrowie · 11/05/2022

Profesjonalna poradnia przyjmująca pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi

Schorzenia z jakimi można skierować się do wyspecjalizowanej poradni endokrynologicznej będą dotyczyć wszystkich schorzeń powiązanych z układem dokrewnym. Najczęstszy motyw spotkania u endokrynologa to problemy powiązane z tarczycą, a więc z niewielkim gruczołem znajdującym się w okolicach szyi. Jego wiodącym zadaniem jest wydzielenie 2 bardzo ważnych hormonów.

W placówce posiadający spore doświadczenie endokrynolog lidzbark warmiński zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów którzy zmagają się ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy oraz innymi. W dodatku można się tutaj kierować, gdy ktokolwiek będzie cierpieć z powodu zaburzeń wzrastania i dojrzewania albo zmaga się z chorobami przemiany materii z otyłością i z cukrzycą.

Ponadto, kiedy inne choroby także mają wpływ na zmiany w hormonach, to również pozostaje to wskazaniem do zgłaszania się w takie miejsce. Z uwagi na to, iż profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski na równi z praktyką kliniczną prowadzi działalność naukową umożliwione jest to, by rozpatrywał przypadki chorych na sposób indywidualny, na podstawie najnowszych działań diagnostyczno – terapeutycznych. Wykorzystanie innowacyjnych standardów leczenia jest domeną jego gabinetu.

Poza schorzeniami tarczycy poddawane leczeniu są tu także zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U chorych stwierdzone są też choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Dużo pań zgłosi się również ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, objawiających się zaburzeniami miesiączkowania oraz hirsutyzmem. Poradnia zajmuje się również zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, czyli otyłością, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz osteoporozą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY