Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Zdrowie · 08/02/2023

Jaką rolę odgrywają systematyczne przeglądy zębów

Większość z nas słyszy od małego, że koniecznie trzeba dbać o swoje zęby, najlepiej je szczotkując przynajmniej dwa razy dziennie. Ale nie mniej istotne jest to, żeby przeglądać je też regularnie u stomatologa, co na pewno pozwoli oszczędzić wielu problemów. Zaleca się, aby taki przegląd był robiony co najmniej raz na rok.

W wielu gabinetach będzie on całkowicie bezpłatny, w innych trzeba będzie za niego zapłacić jakąś niewielką opłatę. Podczas przeglądu dentysta dokładnie skontroluje stan całego uzębienia, ale także i reszty jamy ustnej, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeżeli zauważone zostaną jakieś dziury, to z reguły będą one nieduże i bardzo łatwe do wyleczenia.

Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to ewentualne konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż 300 złotych. Ale jeśli taka dziura zrobi się duża i będzie trzeba wykonać leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie następny tysiąc złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą mocne bóle i stany zapalne, a za takimi atrakcjami z pewnością nikt nie tęskni. A całkowite zaniedbanie w skrajnym przypadku doprowadzić może do usunięcia zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Dlatego też naprawdę warto co najmniej raz w roku pojawić się u dentysty. Jeżeli ktoś nie posiada swojego, to poszukać może w internecie. Po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła rtg zęba warszawa centrum otrzyma listę gabinetów stomatologicznych, podczas wyboru warto kierować się opiniami klientów, które również bez problemów się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY