Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Zdrowie · 11/03/2022

Protetyk i łatwe zęby – w jaki sposób mieć ładny uśmiech?

Sznur zdrowych, schludnych zębów to nierozłączny szczegół aktualnego kanonu atrakcyjna. Istotne niemniej jednak, aby zęby były łatwe. Niestety, niedużo osób ma profesjonalny zgryz od urodzenia. Większa część z nas ma mniej, lub ewentualnie bardziej odpowiednio usytuowane zęby. Takie małe niedociągnięcia poniekąd trudno odnotować.

Dlatego nie potrzebują one szczególnego leczenia. Nieraz jednakże pojawia się poważny kłopot. Kiedy zęby stałe od samego początku zajmują niewłaściwe miejsce w jamie ustnej, powodują duży dyskomfort u młodego pacjenta. Zarówno pod względem zdrowotnym, jak oraz estetycznym. Takie wady należy jak najszybciej korygować. Im wcześniej nastąpi interferencja ortodonty, tym przyzwoiciej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich zbyt masywna budowa, przez co rozpoczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sprawę odwrotną, zęby są bardzo drobne oraz pojawiają się wolne przestrzenie. Podstawową metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym wspomaga fachowiec – protetyk Warszawa Wola. Przy nadzwyczaj trudnych wadach wykorzystywany jest aparat stały. Składa się ze szczególnych zamków i drutu o dobrej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a w następnej kolejności przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera wyznaczoną siłę na cały zgryz pacjenta, sprawiając przesuwanie się zębów. To naturalnie dzięki właściwemu dokręceniu drutów, lekarz nadzoruje sytuację.

Przy mniejszych wadach użytkuje się aparat ruchomy. Jest on połączeniem drutów i akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozstrzygnięcie, funkcjonujące o wiele łagodniej. Człowiek w swoim życiu ma wyłącznie dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak oznaczane mleczaki, jakie wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, jakie towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większa część z nich tracimy, i konieczne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka stomatologiczna. Czasem w skutku nieszczęśliwego wypadku dochodzi do uszkodzenia czy nawet usunięcia wielu zębów. Wtenczas też nieodzowna jest pomoc protetyki. Zadanie lekarza polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta specjalnej protezy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY