Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Budownictwo, Przemysł · 29/01/2024

W jakich sytuacjach będą się sprawdzać kurtyny magazynowe

Rozplanowanie powierzchni magazynowej, hali produkcyjnej czy sklepowej tak, aby dało się z nich wygodnie korzystać, wymaga użycia kilku interesujących rozwiązań. Takich jak na przykład kurtyny magazynowe, które od dawna się cieszą dużą popularnością i sprawdzają się świetnie w takich zadaniach. Takie kurtyny są najczęściej robione z foliowych pasów mających różną szerokość.

Przeważnie ta folia jest gruba i solidna, dlatego wytrzyma bez problemu codzienną eksploatację przez wiele lat. Tego typu paski zależnie od miejsca montażu mieć mogą między kilka a kilkanaście centymetrów, a zasłaniają nawet kilkumetrowe otwory. Przeważnie są one przyczepione na górnej belce otworu, ale spotkać też można przesuwne wersje. Wtedy paski montuje się w odpowiedniej ramce, jaką w razie potrzeby można odsunąć i całkowicie otworzyć otwór.

Najczęściej spotyka się je w wersji przezroczystej, lecz jeśli będzie taka potrzeba nie będzie problemu żeby znaleźć w sprzedaży inne kolory. Główną zaletą takich kurtyn jest naprawdę skuteczne, a jednocześnie wygodne zabezpieczenie drzwi oraz bram. Wiszące paski nachodzą na siebie, przez co chronią środek przed wiatrem, niską temperaturą czy pyłem i kurzem. Bez żadnego problemu można przez nie przejeżdżać czy przechodzić, i po tym wracają same do swojej pierwotnej pozycji. Metoda ta jest zresztą wykorzystywana bardziej wszechstronnie. Można za jej pomocą na przykład wyznaczać miejsca pracy, osłaniać maszyny czy rozdzielać jakieś pomieszczenia na mniejsze.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY