Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Budownictwo, Przemysł · 25/01/2024

Opony do widłowych wózków – jakie są ich najważniejsze rodzaje

Korzystanie na co dzień z wózków widłowych wiąże się z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeśli obecnie używane są już zbyt mocno zużyte. Opony w takim sprzęcie są ogromnie ważne, gdyż mocno wpływają na koszt obsługi takich urządzeń, lecz również na bezpieczeństwo transportowanych ładunków. Dzielą się one na dwa podstawowe rodzaje, czyli pneumatyczne i pełne. Pneumatyczne wersje wyglądają podobnie jak te, które się powszechnie spotyka w samochodach, chociaż rzecz jasna konstrukcyjne są one dopasowane do warunków pracy tych maszyn. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużym plusem jest duży poziom elastyczności.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do wożenia delikatniejszych ładunków, które będą wymagać odpowiedniej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Lubartów są też wykorzystywane na mniej równych podłożach, jednak w pewnych sytuacjach dość szybko się zużywają.

Z tego też powodu pomyśleć wtedy warto o zamontowaniu opon pełnych, które nie mają w środku powietrza tylko specjalny rodzaj gumy. Takie opony charakteryzują się wysokim poziom odporności na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona zostanie przebita i będzie ją trzeba awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Lecz przy tym rozwiązaniu trzeba się liczyć z wyższymi wydatkami, ponieważ takie modele są nieco droższe od pneumatycznych. Także wymiana jest bardziej wymagająca, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY