Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Budownictwo, Przemysł · 20/10/2023

Pomiarowe króćce – do czego się ich używa

Instalacje gazowe i hydrauliczne wymagają ciągłego monitorowania, czy coś się z nimi nie dzieje. W szczególności jest to ważne w zastosowaniach przemysłowych, w których nawet drobna usterka doprowadzić może do czegoś poważnego. Z tego też powodu bardzo dużą rolę odgrywają w takich układach pomiary głównych wartości, co pozwoli zdiagnozować awarie i nieszczelności. Do takich pomiarów stosowane są rozmaite techniki, mniej i bardziej zaawansowane.

Jedną z częściej spotykanych są króćce pomiarowe, które z jednej strony są niedrogie i łatwe w instalacji, a z drugiej pozwalają na precyzyjny pomiar ciśnienia czy przepływu cieczy w instalacji. Takie elementy są dostępne w wielu różnych rodzajach i wersjach, dzięki czemu raczej nie będzie problemu z wybraniem odpowiedniego. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to króćce producent może też wykonać model z odpowiednimi parametrami, wystarczy mu podesłać dokładną specyfikację i ustalonym okresie czasu dostać zamówione elementy.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy wykonany jest z odpowiednio dobranych materiałów, także pod kątem rodzaju cieczy, która jest mierzona. Musi on także być odpowiednio odporny na czynniki atmosferyczne, oraz zagwarantować dużą mechaniczną wytrzymałość. W pewnych przypadkach wykorzystuje się nierdzewną stal, lecz również i specjalistyczne odmiany stali odporne na kwasy. Średnice króćców pomiarowych są przeważnie zestandaryzowane, przez co standardowe ich modele można wykorzystywać w różnych typach instalacji.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY