Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Inne · 26/03/2024

Jakie są najpopularniejsze odmiany hostingów pod internetowe strony

Każda internetowa strona musi zostać umieszczona na jakimś serwerze, żeby mogła działać normalnie. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może to zrobić nawet na komputerze w domu podłączonym do sieci internetowej, ale z wielu powodów to jednak nie jest najlepsza opcja. Zwłaszcza że do wyboru jest kilka różnych możliwości, bezpłatnych lub rozpoczynających się już od kilku złotych za miesiąc. Największym zainteresowaniem obecnie się cieszy hosting współdzielony. Jeśli chodzi o niego na jednym fizycznym serwerze funkcjonuje między kilka a kilkanaście kont, i wszystkie one mają dostęp do pełnych zasobów urządzenia, czyli procesora, pamięci i dysku. Nie trzeba znać się na administracji, ponieważ wszystkim będą się zajmować pracownicy dostawcy usług.

Ciekawie wyglądają też ceny, zaczynające się niejednokrotnie od paru złotych za miesiąc, ale takie rozwiązanie zapewne się nie sprawdzi przy większych stronach. Dla nich znacznie lepszą opcją będzie jakiś hosting VPS serwer, jaki ma tę zaletę, że każde konto dostaje pewne zasoby na wykorzystanie. Dzięki temu nie będzie niebezpieczeństwa, że ze względu na duże obciążenie innych kont na maszynie nagle jakaś przestanie działać.

Jeżeli i to będzie za mało, to można umieścić swoją stronę na serwerze dedykowanym, czyli na zupełnie osobnym komputerze. W ofercie dużej ilości firm znaleźć także można usługi typu hosting WordPress Woocommerce. Są to konta specjalnie skonfigurowane pod potrzeby konkretnego programu, przez co dadzą one dużą wydajność i stabilność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY