Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Usługi · 27/04/2022

Atuty sztucznego boiska piłkarskiego – trawniki z rolki

Niezwykle istotne są zasady, jeśli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, albowiem to naturalnie dzięki temu, będziemy mieć pewność, że spełnia on wszelkie zadania, a co najistotniejsze jest bezpieczny dla sportowców, rozgrywających na nim swe spotkania. Istotnym faktem jest to, aby krzywa podłoża przebiegała między znajdującymi się tu liniami granicznymi, a także, aby rodzaj trawy dostosowany był do podłoża, w którym ma zostać ona zasiana. Ponadto profesjonaliści uważają, iż powinien występować tu tylko jeden gatunek nasion, jeśli chodzi o trawniki rolowane, które nie będą ze sobą kolidowały. Jeżeli na boisko będziemy kładli gotowe role trawy, w owym czasie powinniśmy pamiętać, że nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości.

Aby nasza nawierzchnia prędko rosła powinniśmy również zastosować mieszankę, której zadaniem jest nawożenie, zaś specyficznym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, dlatego także może ona działać nawet dużo dni od czasu jej użycia. Należałoby pamiętać również o nawadnianiu oraz pielęgnowaniu trawnika, gdyż tylko we właściwych warunkach może on doskonale spełniać swe funkcje. Niesłychanie znacząca jest również pielęgnacja trawnika – w tym wypadku także nawadnianie.

Znaczące w prawidłowym nawadnianiu trawy jest układ rur, jakim doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów. Musi, w związku z tym zataczać okrąg wokół całego boiska. To naturalnie dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą przestrzenie boiska – znacznie więcej o tym poczytasz na www.xeroflor.pl. Dobrze zainstalowany system natryskujący składa się z dziesięciu zraszaczy, jakie sięgają dwudziestu czterech metrów, to właśnie dzięki temu mamy pewność, iż cała powierzchnia będzie poprawnie nawodniona.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY