Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Który typ opału najlepiej się sprawdzi w zimie

Piece używane do ogrzewania domów są przystosowane do różnego rodzaju paliwa. Niektóre spalać mogą tylko ekogroszek lub węgiel, i wówczas dużych możliwości nie ma. Lecz do sporej ilości urządzeń tego typu wsypać można inne materiały, warto zatem wiedzieć czym różnią się one od siebie i jakie mają właściwości. Najtańszy, co nie znaczy najgorszy, jest pellet ze słomy Zamość. Produkuje się go z wysuszonej słomy, co znacznie podwyższa wartość opałową, która jest jedynie mniejsza o połowę niż węgla.

Z tego też powodu ten rodzaj pelletu uznawany jest za najlepszy jeśli się weźmie pod uwagę właściwości i cenę. Nieco droższy, ale też i nieco wydajniejszy, jest pellet drzewny Zamość. Do produkcji tego pelletu wykorzystuje się wysuszone trociny z zakładów drzewnych i tartanów, jakie po dokładnym sprasowaniu bardzo dobrze się spalają. Dzięki temu, że pellet drzewny jest bardzo suchy, to dysponuje on znacznie lepszymi parametrami niż drewniane kawałki. Najwięcej trzeba wydać jeśli planuje się kupić ekogroszek Zamość, ale też i ten produkt dostarczy najwięcej energii cieplnej spośród wszystkich paliw.

Ogromną zaletą ekogroszku jest to, że w nim nie ma drobnych kawałków i miału, które znacząco zmniejszają opałową wartość. Decydując się na zakup jakiegoś wymienionego paliwa pamiętać należy o tym, aby przechowywać je w odpowiedni sposób. Jeżeli węgiel Zamość zawilgotnieje albo złapie wilgoć, to jego spalanie będzie dużo gorsze. Z tego też powodu składować go należy w suchym miejscu, bez niepotrzebnej wilgoci.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY