Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Usługi · 03/11/2023

Jak się wykonuje świadectwo energetyczne

W ciągu najbliższego czasu posiadaczy starszych domów i mieszkań czeka następna poważna rewolucja. Będą się oni bowiem musieli postarać o zrobienie energetycznego świadectwa, które się stanie wymagane dla każdego budynku. Jeśli ktoś zamierza nie robić tego, to musi mieć świadomość że w ten sposób się naraża na karę w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych.

Takie Świadectwo charakterystyki energetycznej to nic innego jak dokument, jaki informuje o pełnym zapotrzebowaniu budynku na energię, zarówno związaną z chłodzeniem i ogrzewaniem, jak również oświetleniem czy podgrzewaniem wody. A to wszystko w ogromnym stopniu jest uzależnione od technicznego stanu i użytych materiałów i technologii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Świadectwa energetyczne zawierać muszą szereg istotnych informacji. Przede wszystkim w dokumentach tych znaleźć się muszą aktualne zdjęcia frontowe obiektu, a także dokładny plan nieruchomości wraz ze wymiarowanymi pomieszczeniami.

Także będzie potrzebna informacja o tym, jaką mają grubość i ocieplenie ściany i stropy, a także z czym sąsiaduje dany lokal. Z istotnych informacji wymienić jeszcze trzeba technologię ogrzewania wnętrza oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Ważnym elementem każdego certyfikatu są obliczenia zrobione przez wykonującą go osobę. Takie wyliczenia są oparte na informacjach podanych przez właściciela, z tego też powodu nie można przekazywać tutaj nieprawdziwych danych. Jeżeli zostanie to zrobione, to certyfikat straci ważność, a dodatkowo można się narazić na finansowe konsekwencje.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY