Psycholog dziecięcy doradza – jakim sposobem leczyć nerwicę u potomka?

Cechą charakterystyczną zaburzeń lękowych jest to, że lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wyznaczonej sytuacji. Do tej grupy zakłóceń kategoryzuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami lęku, często zwane też lękiem panicznym. O ich istocie stanowi nagłe pojawienie się strachu bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak kolosalne, że odczuwający go człowiek rozpoczyna się panicznie obawiać – pomóc może tus gdańsk. Stąd także określenie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Połączone z napadami strachu doznania emocjonalne są znacznie silniejsze od analogicznych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady lęku nie mają zakresu ciągłego, mogą jednakże pojawić się niejednokrotnie w przeróżnych odstępach czasu. Trwają od paru do kilkudziesięciu minut.

Z reguły akompaniują im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy czy też ucisk w skroniach, a również w szeregu przypadków pojawia się pocenie się i uczucie duszenia się. Osoba dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za chwilę nastąpi coś marnego, umrze, lub też ulegnie wypadkowi.