Kawa lub herbata – co zakupić i pić każdego dnia?

Naukowcy udowodnili, że herbaty mają właściwości zapobiegawcze próchnicy.. Osoby, które piją herbatę posiadają niemało mniej dziur w zębach albowiem ma ona substancje które zapobiegają rozwojowi płytki nazębnej. Niezwykle ważne jest to by napoje były nie słodzone. Cukier powoduje uszkodzenie szkliwa a to prowadzi do próchnicy i wizyty u dentysty. Herbaty maja nadzwyczaj obszerną zawartość fluorków, które oczyszczają stworzona przez nas jamę ustną z drobnoustrojów i innych bakterii.

Wobec tego w Japonii herbaty pije się kilkanaście razy dziennie przede wszystkim po posiłkach. Próbowano wielu metod zapobiegania próchnicy od stosowania różnych ziół, po płukanki lecz najskuteczniejsza forma zwalczania bakterii była herbata. Jest to perfekcyjna wiadomość dla entuzjastów herbaty – alternatywa to landcafe. Nie muszą rezygnować z wrażliwego smaku i aromatu herbat, jakie równocześnie leczą. Na początku do grupy herbat które powodują piękny oraz zdrowy uśmiech zaliczała się herbata zielona jednak dziś do tej grupy możemy również dopisać czarna herbatę, która ma takie same właściwości jakim sposobem poprzednia.

Dalej możemy spotykać się ze znajomymi na herbacie gdzieś w kawiarni oraz nie musimy się o nic martwić a dzieci nie muszą odmawiać sobie jedzenia słodyczy. Naturalnie z umiarem. Nasze zęby będą zdrowe a uśmiech ładny. Zielona czy czarna nie ma obaw, że nam to zaszkodzi. Herbata jest nie tylko idealna w smaku. Różnorodne rodzaje herbat mają również pożądany wpływ na organizm człowieka. Na przykład biała herbata bajecznie wpływa na stan cery oraz zdrowie.