Co zakupić – przyczepę czy camper?

Wraz z przystąpieniem do Unii Europejskiej, zmieniły się trochę przepisy regulujące ich sprzedaż. Przede wszystkim dziś mogą być rozprowadzane tylko oraz wyłącznie takie haki, jakie posiadają pełną homologację europejską. Kupując hak holowniczy do przyczepy kempingowej, należałoby zaznajomić się z oznaczeniami, na nim zawartymi – jeżeli chodzi o kempingową, zobacz na kampery. Każdy hak, który posiada homologację ma bowiem nadrukowaną małą literkę e i numer kraju, w którym homologacja pozostała wykonana.

Także na terenie stworzonego przez nas kraju, są w stanie być od momentu wejścia do Unii, wyprzedawane haki, które posiadają taką homologację. Zanim jednakże zdecydujemy się na zakup wyznaczonego haka, warto wcześniej dowiedzieć się, jaki jego typ będzie słuszny dla naszej przyczepy kempingowej.

W punktach sprzedaży z częściami motoryzacyjnymi haki nie są tak ogólnodostępne, jak ma prawo nam się wydawać. Z reguły są one sprowadzane na dobre zamówienia kontrahentów. Wobec tego od czasu do czasu należałoby poszukać jednostkę gospodarczą, jaka jest zarówno producentem, jak oraz dystrybutorem tego typu urządzeń. Możemy wyróżnić trzy typy haków holowniczych. Główny z nich jest montowany do wozu na stałe.